środa, 16 września 2015

Rekonwersja, czyli o trudnościach w przystosowaniu się do życia w społeczeństwie

Omówimy dziś problem i zjawisko rekonwersji, które polega na tym, by dawnym wojskowym umożliwiać znalezienie pracy w nowym miejscu, często wymagającym nowych, nieznanych żołnierzom umiejętności. W takim celu stworzono rekonwersję. Oznacza ona "zmianę, przestawienie, przemianę". Każdy były zawodowy żołnierz ma możliwość skorzystania z takiego programu. Dlaczego więc powinien zgłosić się do udziału w nim?

Poniżej powiem Ci, jakie są główne powody. Możesz również w tym momencie zapoznać się z firmą prowadzącą takie programy: Centrum Szkoleń, Łódź ul.Praska 5/7

Rekonwersja zmienia sposób myślenia o rzeczywistości


Po pierwsze kilka lub nawet kilkanaście lat życia w wojsku całkowicie zmienia postrzeganie świata i jego funkcjonowania. Podczas służby liczą się inne rzeczy, w codziennym, pracowitym życiu również uwzględnia się całkiem inne czynniki i zagadnienia. Po pierwsze zawodowi wojskowi mogą nie posiadać odpowiednich kwalifikacji, które dałyby im szansę na znalezienie pracy w nowym, atrakcyjnym zawodzie.

Rekonwersja zmienia sposób funkcjonowania


Po drugie ich sposób bycia może być dla niektórych trudny do zniesienia (nic dziwnego, że zachowują się jak "nieprzystosowani do życia w społeczeństwie" ludzie). Pewne przyzwyczajenia, zachowania i sposoby działania mogą powodować wiele konfliktów. Z reguły wojskowi są ludźmi czynu, zdecydowanymi i nie zastanawiającymi się nad odpowiedzią przez dłuższy czas – do tego przystosowało ich życie na nieustannej służbie. W codziennym życiu wymaga się jednak czasem zastanowienia i przemyślenia pewnych kwestii. Dlatego właśnie rekonwersję można określić jako "program/ proces przystosowania jednostek wojskowych do życia w społeczeństwie".

Odkryj kurs dla siebie – program rekonwersja


Nie ma co ukrywać, że wieloletnia służba wojskowa jest wyniszczająca i całkowicie zmienia charakter. Sprawia również, że człowiek nabywa umiejętności, które nigdy później i nigdzie indziej nie przydadzą się. Potrzebna zaś może się okazać wiedza z całkiem innych dziedzin, Może to być prowadzenie wózków widłowych lub żurawi samojezdnych.


Taką ofertę przesdstawia łódzka firma Centrum Szkoleń. Prowadzi kursy na wszystkie urządzenia transportu bliskiego oraz wybrane urządzenia transportowe (rolnicze, ogrodnicze itd.). Pakiet kursów, który wchodzi w zakres programu rekonwersja jest więc niezwykle szeroki. Zapraszamy do Centrum Szkoleń w Łodzi, ul. Praska 5/7.

1 komentarz:

  1. Komuś może wydawać się dziwne, że opisujecie życie po zakończeniu służby wojskowej w ten sposób, ale mam w rodzinie dziadka, który właśnie pracował jako wojskowy i doskonale rozumiem te bolączki. Super, że w Polsce pojawił się program rekonwersji dla byłych zawodowych żołnierzy.

    OdpowiedzUsuń